1.6 TD (Audi 80)

Motor, menjalnik....

Moderator: Zlatka aus

Odgovori
Jerzy
Prispevkov: 51
Pridružen: 10 Maj 2011 06:41

1.6 TD (Audi 80)

Odgovor Napisal/-a Jerzy »

Pozdravljeni

No najprej sem govoril o 1.9 TD in sem pomislil na menjalnik, ki ga mam, da ne rabi sploh ne take moči... In zdaj sem končno iz probne vožnje z motorjem od Audi 80 1.6 TD - 80 KM. Vseh teh konjčkov nimam, ker se nisem utrujal s intercoolerjem...

Malo sem se zadržal pri nosilcu saj je napoti turbo in sem ga mogel malo premaknit - nosilec. Zraven sem pa nardil še enega za pomoč... V karter je bilo treba zvrtat tud luknjo za olje od turbota.

Original motor - T3 ima pri ohišju oljnega filtra speljano vodo za hlajenje. Tisti cevi sem uporabil za hlajenje turbota, ki ga ima ta motor. Olje pa se hladi z svojim hladilnikom, katerega sem tud namestil za akumolator in če bo potrebno bom še na njega obesil ventilator.

Avto se pelje odlično, le da ne več kot 80 km/h, saj potem se mi že smili v kakih obratih je revček :(
Tako da naslednji večji projekt je menjalnik. Lahko je isto 4 stopenjski samo da ima dalše prestave!

Slike tud pridejo, ampak sigurno ne pred ponedeljkom...



Lep pozdrav
jaka666
Prispevkov: 24
Pridružen: 01 Nov 2011 11:15

Re: 1.6 TD (Audi 80)

Odgovor Napisal/-a jaka666 »

ola!

js mam podobno zadevo. na 1.6 motor sem dal kolektorje in turbo od audija 80 1.6 td.

isto sem mogu prestavit nosilec za mašino ker je drugače napoti turbotu, in pa nosilec za auspuh. edino to mi ni všeč k je zdej auspuh ful nizko oziroma mal kuka ven pod odbijačem :D

a si mogu ventile tud kej porihtat ko si dal gor turbo in drugo pumpo, al so ostali nedotaknjeni??'? -to me najbol zanima.

p.s. če je še kakšna sprememba kar se tiče motorja bi blo fajn vedet :D

hvala, lp
Jerzy
Prispevkov: 51
Pridružen: 10 Maj 2011 06:41

Re: 1.6 TD (Audi 80)

Odgovor Napisal/-a Jerzy »

Pozdravljen

Na to vprašanje pa ti nebi znal odgovorit, saj sem jaz komplet motor vzel iz Audija in ga dal v T3. Zamenjal sem samo karter (in v njega zvrtal luknjo za olje iz turbota), pokrov ventilov in priredil nosilec, drugo pa je ostalo nedotaknjeno. Pa zrak je malo drugače speljan in brez hladilnika...

Si mel dost zajebancije z oljem, ki mora z nekim tlakom na turbo?
jaka666
Prispevkov: 24
Pridružen: 01 Nov 2011 11:15

Re: 1.6 TD (Audi 80)

Odgovor Napisal/-a jaka666 »

olje mi zaenkrat pušča nekje pri turbini,ampak mislim da je kriva dihtunga ker je nisem segrel preden se sestavil skup. maže mi pa ok zaenkrat. mazanje sem pa speljal nazaj v cev za dolivanje olja (provizoriš).
Odgovori