OBNOVA MOTORJA 1.6 D

Pišete svoj dela obnove...

Moderator: Zlatka aus

Odgovori
Uporabniški avatar
fingerstein
Prispevkov: 20
Pridružen: 08 Avg 2013 13:38

OBNOVA MOTORJA 1.6 D

Odgovor Napisal/-a fingerstein »

Pozdravljeni, sporočam, da smo z družinico opravili kar nekaj prelepih vikend izletov. Vozilo se je izkazalo res super. Seveda brez šraufanja ni šlo ampak napake so bile manjše:
- elektrolux hladilnik sedaj dela vse razen na plin. Bom moral dati ven pa poskusiti zadevo z obračanjem na glavo
- gretje kabine - potreboval sem mesec in pol v največji poletni vročini, da sem ugotovil, da mi ventil gretja pušča. A si predstavljate zunanjih 40 in v kabini gretje na full. Ajoj... no pa sem na hitro rešil tako, da sem pri motorju na eno od cevi vgradil kroglični ventil in ogrevano vodo že pri motorju ustavil. Razlika je bila taka, kot da sem si vgradil klima napravo ;) Sedaj me čaka nakup novega ventila v kabini.
- ogrevalne svečke - hladen zagon je bil od samega nakupa problem. Sicer lučka za svečke je lepo delovala samo brez učinka. Nove svečke so že bile na poti med tem pa sem po dveh urah brskanja enostavno poskusil vezati štrom direktno na sveče. In rezultat? Ključa za vžig sem se samo dotaknil in motor je že laufal. Zato se je brskanje nadaljevalo v smeri iskanja releja. Sam sem bil prepričan, da bi moral biti v kabini...e hebi ga ni ga bilo tam. Sem pa odkril miljon novih zadev he he.
No končno jaz ugotovim, da bi pa bilo smiselno odpreti tisto črno škatlico pri motorju. Zagledam rele...dam kontakt in rele ne da znaka življenja. Grem na Eu..ton po novega, ni ga na zalogi...pride čez dva dni...ne preveč poceni in samo upam, da je ta zadeva res fuč. In res, zadeva po zamenjavi deluje. tako sem vesel, da vsak dan preden grem v službo, skočim v kombi pa ga zaženem. To tako lepo vžge ;)

In sedaj prihaja zima...pa malo razmišljam. Z motorjem je na splošno ok, na hitrost sem se navadil. Vseeno čutim, da je sklopka že proti koncu, mogoče tudi vztrajnik, za menoj se vija rahel konstanten dim (nič hujšega), poraba pa liter na vikend izlet. Sedaj pa razmišljam, če bi motor obnovil. Pa ne zaradi tega, ker bi bile težave, bolj zaradi tega, ker motor ne poznam in težav nebi rad imel v drugi sezoni.
kakšne so kaj cifre glede obnove? Osebno nimam prostora in ne časa, da bi se sam lotil tega, zato me zanima tudi cena obnove z delom.
Prosim vas za nasvete in morda za konkretne številke in predloge, kdo bi mi eventuelno to naredil.

Drugače pa redno spremljam forum in vidim, da ste se čez poletje kar lepo imeli. No mogoče pa se bom opogumil pa se vam tudi sam v kratkem pridružim na kakšnem srečanju.

Hvala v naprej!
Uporabniški avatar
dzurdzy
Prispevkov: 313
Pridružen: 16 Mar 2011 16:19
Kraj: Celje

Re: OBNOVA MOTORJA 1.6 D

Odgovor Napisal/-a dzurdzy »

...kompletna sklopka te pride od 120-150 eurov,za generalno material približno 300,potem še pa obnova bosch pumpe in šob 150-300,mehanik ene 200,...jaz bi ti priporočal da najprej zmeriš kompresijo,če je ta dobra,potem pusti motor zaenkrat pri miru in zrihtaj vse ostalo,sklopka,pumpa,šobe,...veliko sreče pri projektu,če pa še rabiš kaj,smo tu! :D
Bolje da džabe ležiš,nego da džabe radiš!(črnogorska)
Uporabniški avatar
fingerstein
Prispevkov: 20
Pridružen: 08 Avg 2013 13:38

Re: OBNOVA MOTORJA 1.6 D

Odgovor Napisal/-a fingerstein »

dzurdzy napisal/-a:...kompletna sklopka te pride od 120-150 eurov,za generalno material približno 300,potem še pa obnova bosch pumpe in šob 150-300,mehanik ene 200,...jaz bi ti priporočal da najprej zmeriš kompresijo,če je ta dobra,potem pusti motor zaenkrat pri miru in zrihtaj vse ostalo,sklopka,pumpa,šobe,...veliko sreče pri projektu,če pa še rabiš kaj,smo tu! :D

Kakšne so pa optimalne vrednosti kompresije na cilindrih?
Uporabniški avatar
dzurdzy
Prispevkov: 313
Pridružen: 16 Mar 2011 16:19
Kraj: Celje

Re: OBNOVA MOTORJA 1.6 D

Odgovor Napisal/-a dzurdzy »

...to ti pa žal ne znam povedat,vprašaj kakšnega mehanika,oziroma tisti ki ti bo meril kompresijo in ki ima to napravo,on bo že vedel... :D
Bolje da džabe ležiš,nego da džabe radiš!(črnogorska)
Uporabniški avatar
fingerstein
Prispevkov: 20
Pridružen: 08 Avg 2013 13:38

Re: OBNOVA MOTORJA 1.6 D

Odgovor Napisal/-a fingerstein »

Hvala
Uporabniški avatar
Anton aus
Ta glavn
Prispevkov: 1513
Pridružen: 03 Dec 2010 17:53
Kraj: Črnomelj - Izlake

Re: OBNOVA MOTORJA 1.6 D

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Odvisno če je že bila glava brušena ali ne. mislim da pri ne brušeni je 24 barov, ko sem jaz enkrat meril na brušeni glavi je bilo 32 barov, kaj je pa najbolj pomembno, da so vsi štirje tu nekja do odstopanja cca 2 bara.
Expert za aircooled T3
Uporabniški avatar
fingerstein
Prispevkov: 20
Pridružen: 08 Avg 2013 13:38

Re: OBNOVA MOTORJA 1.6 D

Odgovor Napisal/-a fingerstein »

Ok, bom do lokalnega mehanika skocil pa da vidimo. Hvala.
Uporabniški avatar
fingerstein
Prispevkov: 20
Pridružen: 08 Avg 2013 13:38

Re: OBNOVA MOTORJA 1.6 D

Odgovor Napisal/-a fingerstein »

Pozdravljeni, zanima me, če bi ta motor šel na moj T3?
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=7724506&show=1
Ker če paše, bi raje v miru obnovljal ta motor in se naprej vozil s kombijem, dokler ne dokončam zadevo.
Pa če ima kdo kaj doma zame za normalen denar naj javi.
Hvala lepa!
Uporabniški avatar
Anton aus
Ta glavn
Prispevkov: 1513
Pridružen: 03 Dec 2010 17:53
Kraj: Črnomelj - Izlake

Re: OBNOVA MOTORJA 1.6 D

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Osnova je, samo iz tvojega motorja potrebuješ kar nekaj stvari: Karter z nastavkom za olje nalivat, oil pumpo, nosilce, cevi za vodo so tudi drugačne pa še kaj si bi našlo.
Expert za aircooled T3
Uporabniški avatar
fingerstein
Prispevkov: 20
Pridružen: 08 Avg 2013 13:38

Re: OBNOVA MOTORJA 1.6 D

Odgovor Napisal/-a fingerstein »

AHA, po vsej verjetnosti bom raje izkoristil motor od Ideje, saj ima vse našteto.
Za enkrat najlepša hvala za pomoč.
Odgovori